Wpisy z tagiem: poradnik dla poczatkujacych rysownikow

czwartek, 12 stycznia 2012
Przyrządy do rysowania - poradnik Rysownika

Witam,

Przed rozpoczęciem rysowania musisz zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy między innymi ołówek (miękki lub grafitowy), węgiel rysunkowy oraz papier (może to być kartka do drukowania, jeżeli nie chcesz tracić pieniędzy na dobrej jakości płótna czy tekstury). Początkowo dobór ołówków może sprawić ci trudność, ważne byś poeksperymentował z ołówkami różnych firm w celu sprawdzenia którym z nich rysuje ci się najlepiej i trzyma się swobodnie w twojej dłoni. Dla "młodych" rysowników polecam bloki rysunkowe, które można wszędzie wziąć ze sobą i rysować przy każdej nadarzającej się okazji.  

Każdy z nas odruchowo chwyta ołówek jak długopis lub pióro, niestety ten sposób ogranicza nasze możliwości, dlatego...Prawidłowe trzymanie ołówka (m.in jak pędzel) umożliwia ci płynne wykonywanie linii.

Inna sprawa, musimy pamiętać o odpowiedniej odległości od rysunku, takie która pozwala nam wykonywać swobodne ruchy ręki. Początkującym radzę co jakiś czas trochę odprężyć wzrok skupiając się przez chwilę na oddalony punkt a potem na rysunek w celu obiektywnego spojrzenia na pracę, gdyż pomoże to usunąć powstałe błędy już w pierwszym etapie rysowania. Rysunki możemy wykonywać na dużym formacie B2, A2 lub na małych A4. Szczególnie polecam zacząć pracę z dużymi formatami, gdyż pozwoli to nam na prawidłowe odwzorowanie rzeczywistych kształtów rysowanego obiektu.